18 Ocak 2018 NBA Basketbol İddaa Tahminleri

Maç Kodu Maç Adı Tahmin 1 Tahmin 2
823 Cha Hornets – Was Wizards Maç Sonucu: Alt/Üst: Alt 

Cha Hornets – Was Wizards Tahmin Yorumu:

Charlotte, bu maçla birlikte takımın başında uzun süre sağlık sorunları sebebiyle bulunmayan koçlarına kavuşuyor. O yüzden son 6 karşılaşmada 4 galibiyet elde eden ev sahibi takım için koçlarının ger dönmesi esktra bir motivasyon sağlayacaktır. Konuk takım Wizards ise aynı çizgisini son maçlarda da devam ettiriyor. Kolay maçları ya kaybediyor ya da zor kazanıyor. Zor maçlarda ise performansını artırıp kolay galibiyetler elde ediyor. Son 5 maçına bakıldığında 3 yenilgi aldığını görüyoruz. Ancak yine de iki takım arasında bariz bir kalite farkı bulunuyor. Eğer Washington Wizards bütün konsantrasyonunu bu maça verirse galip gelmesi kaçınılmaz olur. Tahminim güç dengesi konuk ekibe daha ağır bastığından Wizards’ın galibiyetine yönelik olacak. Taraf tahmininden kaçınanlar için Alt tercihi seçilebilir.

 

Maç Kodu Maç Adı Tahmin 1 Tahmin 2
824 Atl Hawks – No Pelicans Alt/Üst: Alt  Maç Sonucu:

Atl Hawks – No Pelicans Tahmin Yorumu:

Konuk ekip Pelicans son üç maçtır gelip geliyor. Son oynadığı maçta da üstelik deplasmanda Celtics’i uzatma sonunda yendiler. Bu maçın kazanılmasında büyük pay sahibi ise Anthony Davis’ti. Son 3 maçtır muhteşem sayılara ulaşıyor ve takımın galibiyetlerinde büyük katkısı oluyor. Ev sahibi Atlanta Hawks ise son üç karşılaşmadan ikisinde galibiyet alarak moral buldular. Son maçında ise Spurs’u yenmeyi başardılar. Hawks 3 gündür dinlendiği için bu maça rakibine oranla diri çıkacaktır. Pelikans ise son 5 günde 3 maçını oynayacak. Bu deplasman onları zorlayabilir. i kazanarak kendileri adına önemli bir iş yaptı. Son maçta Spurs’ü devirdiler. Üç günlük bir mola imkanı buldular. Buna karşın Pelicans, son beş günde üçüncü maçına çıkacak. Özellikle Boston deplasmanı sonrası zorlanabilirler. Hawks rakibinin hücum gücünü savunma yaparak durdurmak için çabalayacaktır. Bu da sayı limitinin aşılmayacağı bir mücadeleyi beraberinde getirebilir. Taraf bahsi oynayacaklar için Pelicans tercih edilebilir.

 

Maç Kodu Maç Adı Tahmin 1 Tahmin 2
826 Tor Raptors – Det Pistons Maç Sonucu:

Tor Raptors – Det Pistons Tahmin Yorumu:

Raptors farklı Cavaliers galibiyetinden sonra 2 maçtır galibiyet yüzü görmüyor. Son 2 maçta ilk önce kendi sahasında Warriors’a, sonrada deplasmanda Sixers’a yenildiler. Bu maçı kendi sahalarında oynayacaklar ve kaybetmeyi de göze alamazlar. Rakipleri Pistons ise özellikle iç sahada etkili bir takım. Deplasmanlarda ise iç sahadakinin aksine bir performans sergiliyorlar. Son 6 deplasman maçlarına bakıldığında 5 mağlubiyet aldıklarını görüyoruz. Raptors’un kendi sahasında farklı bir galibiyet elde etmesi söz konusu olabilir.

 

Maç Kodu Maç Adı Tahmin 1 Tahmin 2
829 Mil Bucks – Mia Heat Alt/Üst: Alt 

Mil Bucks – Mia Heat Tahmin Yorumu:

İki ekip daha 3 gün önce Miami’nin sahasında karşı karşıya geldiler. Miami Heat bu maçta rakibini 18 sayı farkla mağlup etmeyi başardı. Milwaukee Bucks ise bu mağlubiyetin ardından deplasmanda Wizards’ı mağlup etti. Aldıkları sonuçlar itibari ile istikrarsız bir tablo çizdikleri açıkça ortada. Kendi sahalarında oynayacak olmaları bir avantaj olarak görülebilir. Ancak taraf bahsinden çok bu maçta sayı limit bahsine yönelinmesi düşüncesindeyim. Üç önceki maçta olduğu gibi bu maçta da temposu düşük bir oyun olabilir. Toplam sayı barajının aşılamayacağı bir maç bizi bekliyor olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir